Uluslararası Havayolu Taşımacılığı

Uluslararası-Havayolu-Taşımacılığı

Uluslararası havayolu taşımacılığı, uluslararası alanda nakliyat hizmetlerinin uçak ve havayolu kargo araçları ile gerçekleştirilmesini ifade etmektedir. Havayolu taşımacılığı son zamanlarda teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte çok daha popüler bir hal almıştır.

Havayolu taşımacılığı, iki havalimanı arasında diğer ulaşım yöntemlerine göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uzun ve orta olarak nitelendirilen mesafeler için son derece ideal bir taşıma yöntemi olan havayolu taşımacılığı değerli eşya, çiçek, medikal ürünler ve çabuk bozulabilecek ürünlerin taşınmasında tercih edilmektedir.

Uluslararası Havayolu Taşımacılığının Avantajları

Hava yoluyla mal ve kargo taşıma yöntemi, havayolu kargoculuğu olarak da bilinir. Hava taşımacılığı yöntemi, kargo taşımacılığının en hızlı yöntemi olup, uzun mesafe taşımacılığına uygundur ve zamandan tasarruf sağlar.

Ülkelerin ihtiyaç duyduğu mal ve malzemelerin artan ihracat ve ithalatı, kargo taşımacılığının yüksek hızı nedeniyle birçok üretici ve alıcının hava yolu ile taşıma yöntemini seçmesine neden olmuştur. Havayolu taşımacılığının sağladığı avantajlar aşağıdaki gibidir.

Yüksek Hız

En hızlı ulaşım şeklidir. Bu nedenle uzun mesafeli mal taşımacılığı için uygundur ve kargoyu taşımak için daha az zaman alır. Ayrıca bozulabilir malların taşınması için en iyi ulaşım şekli olarak kabul edilir.

Uluslararası-Havayolu-Taşımacılığı

Altyapı Maliyeti Yok

Hava taşımacılığının demiryolları gibi güzergâhı için altyapısı yoktur. Hava trafiği için herhangi bir yatırım yapılmadığı için makro altyapı için herhangi bir maliyet söz konusu değildir.

Kolay Rota ve Erişim

Hava trafiğinin herhangi bir fiziki engeli yoktur. Bu doğrultuda birçok ülkenin güzergahını gümrük işlemleri için durmak zorunda kalmadan geçebilmektedir. Uçak en kısa ve en direkt rotalarda seyahat eder ve deniz, dağ, orman gibi engeller yoktur.

Profesyonel Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri

Havayolu taşımacılığı en tehlikeli ulaşım şekli olarak bilinmektedir. Uçak bir kaza sonucu çarpabilir veya patlayabilir ve mürettebatın yanı sıra tüm kargo büyük miktarlarda kaybolur. Bu doğrultuda tüm nakliye işlemlerinin sigortalı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade edebiliriz. Siz de havayolu taşımacılığının sağladığı avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.