Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Dış ticarette son derece büyük bir öneme sahip olan taşımacılık hizmetleri her geçen gün daha fazla talep görmeye devam etmektedir. Söz konusu taşımacılık hizmetleri arasında denizyolu taşımacılığının da büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Kıtalar arasındaki yoğun ticareti deniz taşımacılığı hizmetleri olmadan gerçekleştirebilmek pek mümkün değildir. Bu doğrultuda gündelik kullandığımız eşyaların çoğunun bir deniz yolculuğu olduğunu ifade edebilmemiz mümkündür. Günümüzde hemen hemen her şey bozulabilir olmadıkça deniz yoluyla taşınmaktadır. Makineler, bitmiş ürünler, otomobiller, elektronikler, tekstiller denizyolu nakliyesi ile taşınabilen ürünler arasında yer almaktadır. Uzun mesafelerde düşük nakliye maliyetleri bunu mümkün kılmıştır. Denizyolu taşımacılığının uygun maliyetler ile sunulması hiçbir taşıma sisteminin sunamayacağı rakipsiz bir avantajdır.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığının Avantajları

Uluslararası denizyolu taşımacılığının sağladığı temel avantajları genel olarak aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür.

Büyük Hacimli Yükler Taşınabilir

Dünya çapında gerçekleştirilen ticari işlemler için denizyolu taşımacılığının avantajlarından biri büyük hacimli yüklerin taşınabilmesidir. Büyük hacimli eşyaların kolay bir şekilde taşınması nedeni ile söz konusu taşımacılık hizmetleri yoğun bir talep görmektedir.

Güvenilir

Denizyolu taşımacılığının güvenilir bir şekilde hizmetler sunması bireylere ve firmalara sağladığı bir diğer önemli avantajdır. Kullanılan gemiler, dökme yükleri, konteynerler son derece güvenilir bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Çevrecidir

Denizyolu taşımacılığı ile eşya ve yüklerin çevreci koşullar altına taşınması sağlanmaktadır. Çevre dostu olması nedeni ile son derece popüler olan denizyolu taşımacılığı çevreye verilen zararı en aza indirmektedir.

Uygun Maliyetlidir

Uluslararası ticarette yüksek taşıma kapasitesine sahip olan söz konusu taşımacılık hizmeti ana ve aktarma limanlarına sevkiyatlar gerçekleştirmektedir. Bu sevkiyatların son derece düşük maliyetler ile gerçekleştirilmesi bu nakliye hizmetinin yoğun olarak talep görmesini sağlamaktadır.

Profesyonel Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Bilindiği gibi denizyolu taşımacılığı yalnızca limanı olan şehirlerde mümkündür. Ancak bu kıyıdan uzak bölgeler için mutlaka bir dezavantaj olarak görülmemelidir. Teslimat yapılacak yerin kıyıdan uzak olması durumunda en yakın limana ulaşılarak burada iç nakliye gerçekleştirilebilir. Her alanda denizyolu taşımacılığı yapan firmamız ile iletişime geçerek hizmetlerimiz ile ilgili detaylı ve profesyonel bir şekilde bilgi alabilirsiniz.