Multimodal Taşımacılık

Multimodal Taşımacılık

Multimodal taşımacılık, farklı güzergahlar için farklı ulaşım yöntemlerinin kullanılması anlamına gelir. Her rota için uygun ulaşım araçlarının seçiminde bireysel kriterler belirleyicidir.

İntermodal taşımacılık ise bireysel bir bakış açısıyla optimal bir çözüme ulaşılacak şekilde çeşitli taşıma modlarının birleştirildiği bir rotaya odaklanır.  Çok modluluk ve intermodalite, ulaşımı şehirlerle daha uyumlu hale getirmek için merkezi stratejilerdir.

Multimodal taşımacılık yükleme birimlerinin demiryolu veya deniz yolu ile uzun mesafelerde taşındığı özel bir yük taşımacılığı şeklidir. Bu kapsamda karşımıza çıkan aktarma tesisleri ise multimodal taşımacılığın arayüzleridir. Yükleme üniteleri, uygun vinçler veya diğer yükleme ekipmanları ile taşıma modlarını değiştirir.

Multimodal Taşımacılığın Avantajları

Lojistik operatörleri ürünlerinizin teslimatını gerçekleştirebilmek için en rekabetçi ve en hızlı araçların kombinasyonu ya da rotası ile ilgili tavsiyelerde bulunmaktadır. Bu kapsamda çok modlu nakliye olarak bilinen multimodal taşımacılık uluslararası eşyaların taşınması ile ilgili son derece kullanışlı bir yapıya sahiptir. Düşük maliyet, hızlı teslimat söz konusu taşımacılık hizmetlerinin tercih edilmesini sağlamaktadır. Söz konusu taşımacılık hizmeti kullanıcıların kargoyu başlangıç noktasından varış noktasına kadar götürmesini kapsayan bir taşımacılık türü olarak bilinmektedir.

Multimodal Taşımacılık

Bu taşımacılık hizmetleri kapsamında güzergah üzerinde ki tüm taşıma işlemleri için bir sözleşme hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra taşımacılık işlemlerinin tümünden ise Performans Air Sea sorumludur. Bu noktada güvenilir bir firmanın tercih edilmesi çok önemlidir. Multimodal transport ile gemi + uçak, gemi + tır, uçak + gemi + tır gibi çeşitli kombinasyonlar ile taşımacılık işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Profesyonel Multimodal Transport Hizmetleri

Tamamen müşteri memnuniyetini ön planda tutarak faaliyetler gösteren firmamız Multimodal transport hizmetlerinde de kusursuz bir çözüm önerisi sunmaktadır. Profesyonel ve kaliteli bir şekilde multimodal transport hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız ile iletişime geçerek en kaliteli ve güvenilir hizmetlerden faydalanabilirsiniz.